Şagi Halı ne demek

Shaggy Halı

Halı Çeşitleri Biridir.  Shaggy halılar genel görünümüne göre anlatmak gerekirse uzun ve kalın tüylü post görünümlü halılar olarak tabir edilebilir. Shaggy halıların tüy (hav) uzunluğu genellikle 5 cm ve 3 cm yüksekliğinde olmaktadır. İngilizce Shaggy Tüylü halı  demektir. Modern dekorasyon için kullanılmaktadır. Modacılar özellikle tercih etmektedir.  Hayvan Postu benzemektedir. Çabuk kirlenmektedirler.

Yumuşaktır, farklı ebatlardadır.

İpleri kalın ve isteğe göre bükümlü veya düz cinsleri bulunmaktadır. Kullanılan elyaf neticesinde ipliğin yumuşak olmasına, halıya dokunuşta yumuşak bir his verir. Shaggy halılar ilk bakışta hayvan postu kürkü görünümünü andırmakla beraber isteğe göre her türlü ebatları yapılabilmektedir.

Halılarda kullanılan iplikler alerji yapmamakta , insan ve çevre sağlığına hiçbir zararlı madde içermemektedir. Halıyı aldığınız yerin güvenli olmasına dikkat ediniz.

Şagi halı uzun saçaklı iplikleri olan bir halı türüdür.

Nadiren kısa saçaklı olan modelleri de bulunmaktadır.

Şagi halının yumuşak yapısı, dokuma halıda da vardır.

Dokuma halıyı yıkayabilir kolayca temizleyebilirsiniz ancak Şagi halı bu konuda oldukça naziktir.

Daha çok evlerde yolluk olarak kullanılan shaggy halı ve şagi halılar, evlerinizde renkli ve farklı bir tarz oluşturmak için ideal bir halı modelidir.

Shaggy yolluk veya halıyı evde yıkamak çok zordur. Bu nedenle halı yıkama firmaları tarafından uygun koşullarda yıkatmak gerekmektedir.

Shaggy Halı Yolluk
Shaggy Halı Yolluk
Shaggy Halı
Shaggy Halı
Şagi Halı ne demek
Şagi Halı ne demek

Halıyı, bir süpürge sapı benzeri sopa veya çırpıcı ile sıkışmış kir, toz ve kalıntıları gevşetecek kadar sertçe çırpın. Shaggy Halınızı birkaç saat güneşli bir yerde bırakın, Güneşin sıcak ışınları, yatak takımı ve halı gibi yumuşak eşyalarda gelişen bakteri ve toz akarlarını öldürmeye yardımcı olur.

Aşağıdan yukarıya doğru dik tutunuz. Sonra bir sopa ile çırpmanız gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir