Salon halıları modelleri 2021

Salon Halıları

Salon Halıları Modelleri

Salon Halıları, Evimizin en önemli bölümlerinden biri salondur. Salonlar geniş ferah, aydınlık ve evde en çok cam olan bölümdür. Salonlar misafirleri, akrabaları, komşuları ağırlarız. Bu nedenle salondaki dekorasyon ve dizayn en önemli konudur.

Salon dekorasyonunda koltuk takımı, Yemek takından sonra en önemli dekor halıdır. Salondaki halı tüm salonun uyumunu göstermektedir. Salon duvar boyası, koltuk rengi, yemek masası rengi, televizyon sehpası rengine ve desenlerine göre seçilmelidir.

Salon halıları modelleri 2021
Salon halıları modelleri 2021

Özellikle trafiğin yoğun olduğu salon gibi bölümler de halılar aşınmaya, leke tutma, renk solması gibi pek çok olumsuz etkene karşı dayanıklı olmalıdırlar. Bu tür mekanlarda toza, kire, ezilmeye, renk solmasına karşı daha dayanıklı halılar seçmelisiniz.

Salon, daha çok zaman geçirilen misafirlerin ağırlandığı alan olması nedeniyle ekonomik gücün yettiği oranda en kaliteli, çarpıcı ve sofistike bir halı ile desteklenmelidir.

Salonunuzda kanepe, koltuk ya da yemek masasının altını büyük halılar ile kaplamayı bir kenara bırakarak, daha küçük kilimler tercih ederek farklılık yaratabilirsiniz.

Salon Halıları

Salon Halısı Seçerken Nelere Dikkat edilmelidir? 

1. Alacağınız halı salonun mevcut dekorasyonuyla uyumlu mu?

2. Hangi formatı seviyorsunuz? Dikdörtgen, kare, oval, yuvarlak… ?

3. Halıyı bir mobilyanın altına mı koyacaksınız, yoksa ortada bağımsız olarak mı duracak?

4. Halının boyutu ve rengi; seçeceğiniz halı tamamlayıcı unsur mu olacak, yoksa baş rolü mü üstlenecek?

Kaliteli Salon Halıları Nasıl Anlaşılır? 

İhtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan halı, hem bakarken hem de kullanırken sizi mutlu edecek halıdır. Ama halının kalitesini belirleyen unsurlar iplik cinsi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği gibi teknik detaylarda saklıdır. Halının dokumasında kullanılan iplik cinsi, kaliteyi belirleyen en önemli faktörlerdendir. Kullanacağınız alana uygun iplik cinsiyle üretilmiş halıları daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Önemli faktör de iplik sıklığıdır. Bir halı ne kadar sık dokunmuşsa o kadar kaliteli demektir. Halının hav yüksekliği de kalitesini belirleyen başka bir unsurdur. Dokuma sıklığı yüksek, dokusu yumuşak, renkleri canlı ve parlak halılar ilk tercihiniz olabilir.

Bellona Oval ve Kare Halı Modelleri 2020-2021 | Tüm Modeller

Bellona Halı Modelleri 2020-2021 | Tüm Modeller

Merinos ve Padişah Salon Halıları Modelleri 2021

Angora halı modelleri

Modern Halı Modelleri | 2021 En Modern Halı Modelleri Ve Fiyatları

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir