Halıdan Kahve Lekesi Nasıl çıkar 2023?

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl çıkar 2023 ? Halılarımızın temizliği sağlığımız açısından ve görüntü açısından çok önemlidir. Evlerimizde yaptığımız altın günleri, aile ziyaretleri ve toplantılarda misafirlerimize çay ve Türk kahveci nescafe ikram ediyoruz.

Bu nedenle ikram esnasında küçük kazalar yaşanabiliyor. Elimiz ayağımız takılarak kahveyi veya çayı halıların üzerine dökebiliyoruz. Halılardan leke çıkarmak oldukça zor oluyor. Özellikle çay lekesi ve kahve lekesini halıdan evde kendi imkanlarımız ile çıkarmak zor oluyor.

Kahve lekesini çıkarmak için öncelikle profesyonel halı yıkama firmaları ile görüşüp aynı gün yerinde halı yıkama yaptırabilir veya halılarınızı aynı gün halı yıkama firması gelip alabilir.

Halı yıkama firmasına halılarınızı vermek istemiyorsanız, evde halıdan kahve lekesi nasılı çıkarılır çıkar sorunuzu beraber yanıt arayalım.

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl çıkar ? Meyveli Kahve Sade Kahve Lekesi nasıl çıkar ? Starbucks olsada Çıkar mı ?

Dökülen kahvenin hemen  çıkması için ilk 5 dakikada müdahale şarttır. Kahve dökülen giysi/halıyı ters çevirin ve soğuk suyun altında bir süre tutun.

Bu sayede kahvenin derinlere inmesini önler, yoğunluğunu bayağı azaltmış olursunuz. Hemen temizlik için kullandığınız sıvı deterjandan yardım alın ve lekeyi bu deterjanla en 5-10 dakika zarifçe ovarak lekenin dağılmasını bekleyin. Kahve lekesi geçecektir.

1-Sade kahveyi Soda maden suyu ile kahve lekesi çıkarılır.
2-Limonlu suyla kahve lekesi çıkarma.
3- Sirke ve karbonat ile temizlenir. Halı için 1 ölçü suya 1 ölçü sirke gelecek şekilde sirkeli su.

Kahve kurumuş kalmış, hatta oluşmasının üzerinden aylar geçmiş lekeleriniz varsa lekeli bölgenin üzerine bolca gliserin dökün ve temiz beyaz 1 bezden destek alarak yavaş yavaş lekeli bölgeyi ovalayın. En az 10 dakika kadar gliserin uyguladığınız leke, yumuşayacak ve belki de lekeden tamamen kurtulabileceksiniz.

Halıda lekeden az da olsa iz kaldıysa gliserinle yumuşattığınız o lekeleri hiç bekletmeden üzerinde yazan talimatlara uygun şekilde elde  yıkayabilirsiniz.

Sizlerin de denediği halıdan kahve lekelerini çıkarma metod  ve yöntemlerinizi paylaşınız.

DİKKAT: Biz bazı yöntemleri anlattık, sizin kahve lekesi bulunan giysiniz, halınız, mobilyanız ya da başka her hangi bir eşyanız özel bir kumaşa/yapıya sahipse kesinlikle etiketinde yazan talimatlara uygun olarak yıkanmalı veya halı yıkama firmasına verilmelidir.

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkarılı
Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkarılı

Mobil ve masa üstü Googleda en çok aranan kahve lekesi kelimeleri aramaları

Yolluk kahve lekesi nasıl çıkar Kadınlar Kulübü, Bambu halı kahve lekesi, Yolluk kahve lekesi nasıl çıkar uzmantv, Koltuktan kahve lekesi Nasıl çıkar, Halı Yıkama kahve lekesi, Kahve lekesi nasıl çıkar Kadınlar Kulübü , Duvardaki kahve lekesi nasıl çıkar, T shirt kazak kahve lekesi Nasıl çıkar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir