Halı Yıkamanın Faydaları Nelerdir? 

Halı Yıkamanın Faydaları Nelerdir?

Halı Yıkamanın Faydaları 2020, Halı Yıkamada Sonbahar  Kış Temizliği Başladı. Sonbaharın gelmesi ve kışa girmeye başlamamız  halı yıkama şirketlerinin doluluk oranı %100 buldu. Bayramda gelecek misafirlere temiz halılarla karşılamak için halı yıkatma üst seviyeye ulaştı.

Halı yıkama firmalarının atmasıyla evinde yazlığında ve yolda halı yıkama bitme noktasına geldi. Makinelerin hızlı ve zahmetsiz halı temizleme yapması vatandaşları halı yıkama firmalarına yöneltti. Halı yıkama dışında, koltuk, çekyat, battaniye, yorgan, yolluk ve store perdeleri de halı yıkamacılar verilmektedir.

Halı yıkama fiyatları oldukça arttı. Küçük ve büyük şehirlerde metrekare başına ortalama 5 ile 11 tl arası halı yıkama işleri yapılmaktadır. Aynı zamanda iş yerleri ve camilerde yerinde halı yıkama işlemleri artmış bulunmaktadır.

Halı Yıkamanın Faydaları Nelerdir ?

Halıları halı yıkamacılarda yıkatmanın avantajları şunlardır;

Hızlı ve zahmetsiz yıkama ile zaman kazanılır.

Yüksek ısı ve makinelerle yıkama yapıldığında daha sağlıklı temizlik olmuş olur.

Corona virüs ve diğer virüs türleri yüksek sıcaklıkta ölür.

Evde tonlarca su harcamadan daha ekonomik israftan uzak bir temizleme olmaktadır. Özellikle İstanbul da ve Tüm ülkemizde barajlardaki doluluk oranları 2020 yılının sonlarında %27 seviyesine indi. Kuraklık artıyor su harcarken 100 defa düşün.

Zor lekeler daha kolay çıkar ve deterjan, leke çıkarıcı fiyatları cebinizde kalır.

Ülke ekonomisine katkıda bulunmuş oluruz.

Bizler www.haliyikamara.com açarak siz vatandaşlar ve halı yıkama şirketlerini buluşturuyoruz. Sitemize firmalarınızı ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bölgenizde bulunan halı yıkama firmaları hakkında olumlu/olumsuz yorumlar yaparak halı yıkatacak diğer vatandaşlara yol göstermiş olacaksınız. Sitemizde 81 il 900 üzeri ilçede hizmet veren halı yıkama ve kuru temizleme şirketlerini iletişim bilgilerini 1 sayfada bulabilirsiniz.

Halı Yıkatmanın Faydaları Nelerdir ? Halı Yıkamanın Faydaları Nelerdir?

Halı yıkamanın faydaları ve ya halı yıkatmanın önemi farklı açılardan değerlendirilebilir. İlki ve en önemlisi sağlık açısından 2 si maddiyat açısından, 3 sü ise görüntü açıdan halıların temizliği önem arz etmektedir. Halı yıkatmanın faydaları nelerdir, sorusunu öncelikli olarak sağlık açısından ele alalım. Çocukların sürekli üzerinde oynadığı, yuvarlandığı, üzerine düşen yiyecekleri bıraktığı lekeler halıların temizliği sağlık açısından üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konudur.

Halılar, temizliği düzenli ve titiz olarak yapılmadığı sürece hijyen ve temiz eşyalar değillerdir. Halıların gerçek anlamda temizlenmesi için profesyonel anti-bakteriyel halı temizliği yapan firmalardan düzenli olarak halı yıkama hizmeti alınmalıdır. İnsan sağlığına zarar veren mikroorganizma ve bakteriler halıların tüyleri arasından halı tabanına işler ve sağlığımızı tehdit eder.

Özelikle astım alerji hastaları için halı yıkatmanın önemi büyüktür.  Halı yıkatmak sıradan bir ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluktur. Temizlenmeyen halılarda mayt-bakteriler birikir ve zamanla halının çürümesine ve yıpranmasına dahi sebep olur. Uzun süre temizlenmeyen ve kirlerin iyice içine işlediği halıların temizliği evde yapılmammalıdır. Bu durum halıların ömrünü kısalttığı için halı yıkatmanın faydaları arasına ekonomik boyutunu da eklemek mümkündür.

Halı Yıkamanın Faydaları

Halı Yıkamanın Faydaları Nelerdir 
Halı Yıkamanın Faydaları Nelerdir

Düzenli halı temizliğinin yapılması, halıların daha uzun süre kullanılmasına imkan verir. Halı yıkatmanın faydaları nelerdir sorusuna hem bilimsel hem de deneyimsel yanıt verilebilir. Halı temizliği sadece görsel boyutu olmayan, sağlık açısından önem taşıyan bir işlemdir.

Sıradan ve özensiz halı yıkamacıların aksine güvenilir, kaliteli ve profesyonel halı yıkama hizmeti veren kurumsal bir firmadan hizmet olmak. Halı yıkatmanın faydaları veya halı yıkatmanın önemi vurgulanırken, halıların temiz ve titiz hizmet veren halı yıkama firmalarında yıkatılması gerekliliği de vurgulanmalıdır.

Halıların yılda 6 kez yıkatılması üzerinde durulurken, detaylı ve anti-bakteriyel halı yıkamacıların tercih edilmesinin sağlık açısından önemi vurgulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir