Halı Yıkama Neden önemlidir

Halı Yıkama Neden önemlidir

 Halı günümüzde her evde aksesuar ve  ısı yalıtımı için kullanılan, evin hoş bir görünüme sebep olmasını sağlayan bir aksesuardır. Peki Halı yıkama neden önemlidir?  Halıların hijyenik olması ve sürekli olarak temizlenmesi büyük önem taşır. Çünkü evin içerisinde en fazla kullanılan eşyalar halılardır ve toz, kir, bakteriyi kendinde barındırır. Düzenli bir şekilde yıkanan halılar hijyenik olur. Halıları düzenli aralıklar ile silmek de yıkanma kadar etki etmez. Çünkü halı genelde kiri   tabanda barındırır ve bu da sağlığı olumsuz bir şekilde etkiler. Halı yıkama için mutlaka güvenilir ve işini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren firmalar ile anlaşma sağlanmalıdır.

 Firmamız halı yıkama hizmetinde 25 senelik deneyime sahiptir ve en iyi hizmeti müşterilerine kısa süre içerisinde sağlar. Kullanılan malzemeler birinci sınıf malzemelerdir ve halılarda bulunan kir gibi olumsuzlukları kısa zaman içerisinde ortadan kaldırır. İşimize çok önem veriyoruz ve sizlere en iyi hizmeti sağlamak için çabalıyoruz. Bu konuda referanslarımız bulunur ve sizde firmamızdan hizmet alarak bizim profesyonel bir niteliğe sahip olduğumuzu öğrenebilirsiniz.

Halı yıkama önemlidir
Halı yıkama önemlidir

 

Halı Yıkama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı bir evde olmazsa olmaz bir eşyadır ve mutlaka her evde bulunur. Görsel olarak ortamın estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlarken aynı zamanda ısıyı sabit tutar. Halı yıkama işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Halı yıkama işleminde halının yapısı, türü büyük önem taşımaktadır. Çünkü halı yıkama işleminde halıya göre yıkama seçenekleri tercih edilir. Halı yıkama işlemine başlamadan evvel mutlaka halının üzerinde bulunan tozlar arındırılmalı ve daha sonra yıkama işlemlerine geçirmelidir. Tercih edilen temizlik malzemeleri her zaman 1. kalite ve doğal ürün olmalıdır. Çünkü çok fazla kimyasal madde bulunduran deterjanlar sebebiyle halılarda solma ve renk değiştirme gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Halı yıkama işleminde suyun sıcaklık derecesi çok yüksek olmamalıdır. Yüksek derecede yıkanan halılar yumuşaklığını giderir ve aynı zamanda renklerinde değişiklik meydana gelir.

 Halı Yıkama Nasıl Yapılır 

Halı yıkama nasıl yapılır bu konu araştırılan ve merak edilen bir konu olmuştur. Hemen sizlere bu konu hakkında daha detaylı bilgiler aktaralım. Halı yıkama işleminden önce cihazlar ile öncelikle halının üzerinde bulunan tozlar çekilir. Daha sonra ise son teknolojik halı yıkama makineleri ile halılar ıslatıldıktan sonra yıkanır. Cihazlar ile halılar yıkandıktan sonra durulama işlemine geçilir ve halı yıkama makineleri halıların en alt katmanına dahi girerek orada bulunan kirleri yok eder. Halılar daha sonra koruma odalarında bir süre bekletilir. Halıların tamamen kurması çok önemlidir. Çünkü tamamen kurumayan ve nemli kalan halılar sağlıksız olabilmektedir.

Halı Yıkama Fiyatları

Halılar bir evin süsüdür ve senede iki üç defa yıkanması gereken eşyalardır. Halı yıkama fiyatları halının türüne göre ve metrekaresine göre değişiklik gösterir. Şimdi sizlere halı yıkama fiyatlarından detaylı bir şekilde bahsetmek istiyoruz. İşte halı yıkama fiyatları aşağıdaki gibidir

 

 Halı overlok: 10 TL

 İpek Halı: 20 TL

 Çin halısı: 15 TL

 Nepal halı: 13 TL

 Yağcı bedir halı: 10 TL

 Bünyan halı: 10 TL

 Kars halı: 10 TL

 Milas halı: 10 TL

 Shaggy halı: 10 TL

 Isparta halı: 12 TL

 Samur Halı: 5 TL

 Makine halı: 6 TL

 

Devamını Oku : Halı Yıkama Fiyatları

 

Firmamız piyasa ile kıyaslama yapılacak ise bu sektörde en uygun fiyata profesyonel güvenilir ve kaliteli hizmet imkânı tanır. Halılarınızı bizlere emanet edebilir ve gerekli hizmeti bizden en kısa zaman içerisinde alabilirsiniz..

İstanbul Halı Yıkama
İstanbul Halı Yıkama

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir