Halı Yıkama Metrekare Fiyatları

Halı Yıkama Metrekare Fiyatları Ücretleri. Halı yıkama belirli teknik bilgi ve yöntem gerektiren, ciddi bir iştir. Halı temizliği işlemi su ve halıya uygun içerikli kimyasal malzemeler kullanılarak yapılan işlemlerdir. Halı yıkama yapılırken farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler Steam vakum- ıslak kuru halı temizleme, kuru köpük temizleme yöntemi ve toz seksrasyon yöntemidir.

Fakat sistemi çok iyi bilmeyen birçok firma halı yıkama adı altında işlem yapmaktadır. Halı için uygun olmayan ortamlar da yıkanan, demirlere asılma yöntemi ile kurutulan halılar hem hijyen bakımından sağlıklı olmamakta hem de halınızın ömrünü kısaltmaktadır. Bu tarz şirketler ucuz kampanyalar düzenlemekte ve tüketicilere kalitesiz hizmetler sunmaktadırlar.

Halı yıkama da kullanılan araçlar, su fiyatı, elektrik, iş gücüde temel alınarak metrekare göre ortalama fiyat çıkarılır.Günümüz şartlarında elektrik fiyatlarının yüksekliği araçlar için kullanılan mazot fiyatları da göz önünde bulundurduğumuzda Ortalama bir halının metre karesi 4-5 tl arasında bir fiyata tekabül etmektedir. Bu fiyat altında yıkanan halılarda hijyen eksikliği bulunmaktadır.

Bir çok halı yıkama firmasına gönderdiğiniz halılar temiz olmak yerine daha pis şekilde geri getirilmektedir. Eğer birden fazla halıyı yıkamaya verecekseniz mutlaka halı yıkanan yeri görmenizde ve halınızın hangi şartlarda ne şekilde yıkandığını görmenizde fayda var.

Ayrıca yıkatmak istediğiniz halıların özelliğine göre de halı yıkama fiyatları değişmektedir. Her halı aynı metrekare fiyatla yıkanmamaktadır. Isparta, hereke gibi el dokuma halıların ve el dokuma kilimlerin, yün halıların metre kare yıkanma fiyatı yaklaşık olarak 7-8 tl arasındadır. Günümüzde daha sık tercih edilen makine halısı, halıflex halılarda metrekare 4-5 tl arasında değişim göstermektedir. İpekten dokunmuş, ya da halısı ile ünlü olan ülkelerden getirilmiş İran halısı, hint kilim, Çin halısı gibi özel ürünlerde fiyat farkı biraz daha fazla olmaktadır bu tür halıların ortalama metre karesi 9-10 tl den yıkanmaktadır.

Özel halılarınızı yıkatmaya karar verdiğinizde mutlaka tercih edeceğiniz firmaya bu halıları yıkayabilecek tecrübe sahip ustaların olup olmadığını sorun. Çünkü tecrübesiz ellerde halınız geri dönüşümsüz sorunlarla karşılaşabilir. Özellikle el dokuması ve yün halılarda renk karışımı olması halinde renkler eski haline getirile biliyor mu? Taahhüt ettiği gün ve zamanda halıyı teslim edebiliyor mu? Bunlar halı yıkatma da önemli hususlardır. Halı Yıkatmadan önce fiyatının yanı sıra müşteri memnuniyeti ve hijyen konusunda da araştırma yaparak halılarınızı yıkatın.

Halı Yıkama Metrekare Fiyatları Ücretleri ;

Fiyatlar İl ve ilçeye, büyük küçük şehir e ve kaliteye göre değişmektedir(İstanbul da 6 TL iken, Tokat ta 3 tl yıkanıyor ). İstanbul Gaziosmanpaşa da ustalar halı yıkama 5 tl yıkarken, Etiler de Dolhan halı yıkama 10 tl metrekare yıkamaktadır.

Ortalama metre kare başına 5 Tl ile 10 Tl arası değişmektedir.  Aşağıda gördüğünüz diğer modellerde fiyatlar 3-4 tl arası farklılık göstermektedir. Fiyattan önce halı yıkama temizleme kalitesi ve zamana bakınız. İnternette ve sitemizdeki halı yıkama firmalarının tavsiye yorumlarına bakınız.

Halı Yıkama Metrekare Fiyatları
Halı Yıkama Metrekare Fiyatları
Halı Yıkama Metrekare Fiyatları

El Dokuma Halı yıkama metrekare fiyatları İstanbul Ankara İzmir Bursa,halı yıkama makinası fiyatları,halı yıkama fiyatları hesaplama,halı yıkama fiyatları 2020 2019,halı yıkama fiyatları ümraniye,halı yıkama fiyatları kocaeli,halı yıkama fiyatları eskişehir,halı yıkama fiyatları Ücretleri Metrekare Fiyatları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir