Halı Yıkama Fiyatları 2023

Halı Yıkama Fiyatları ve metrekare ücretleri 2023. Halı yıkama belirli teknik bilgi ve yöntem gerektiren, ciddi bir iştir. Halı temizliği işlemi su ve halıya uygun içerikli kimyasal malzemeler kullanılarak yapılan işlemlerdir. Halı yıkama yapılırken farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler Steam vakum- ıslak kuru halı temizleme, kuru köpük temizleme yöntemi ve toz seksrasyon yöntemidir.

Fakat sistemi çok iyi bilmeyen birçok firma halı yıkama adı altında işlem yapmaktadır. Halı için uygun olmayan ortamlar da yıkanan, demirlere asılma yöntemi ile kurutulan halılar hem hijyen bakımından sağlıklı olmamakta hem de halınızın ömrünü kısaltmaktadır. Bu tarz şirketler ucuz kampanyalar düzenlemekte ve tüketicilere kalitesiz hizmetler sunmaktadırlar.

Halı yıkama da kullanılan araçlar, su fiyatı, elektrik, iş gücüde temel alınarak metrekare göre ortalama fiyat çıkarılır. Günümüz şartlarında elektrik fiyatlarının yüksekliği araçlar için kullanılan mazot fiyatları da göz önünde bulundurduğumuzda Ortalama bir halının metre karesi 4-5 tl arasında bir fiyata tekabül etmektedir. Bu fiyat altında yıkanan halılarda hijyen eksikliği bulunmaktadır.

Birçok halı yıkama firmasına gönderdiğiniz halılar temiz olmak yerine daha pis şekilde geri getirilmektedir. Eğer birden fazla halıyı yıkamaya verecekseniz mutlaka halı yıkanan yeri görmenizde ve halınızın hangi şartlarda ne şekilde yıkandığını görmenizde fayda var.

Ayrıca yıkatmak istediğiniz halıların özelliğine göre de halı yıkama fiyatları değişmektedir. Her halı aynı metrekare fiyatla yıkanmamaktadır. Isparta, Hereke gibi el dokuma halıların ve el dokuma kilimlerin, yün halıların metre kare yıkanma fiyatı yaklaşık olarak 7-8 tl arasındadır. Günümüzde daha sık tercih edilen makine halısı, halıflex halılarda metrekare 5-7 tl arasında değişim göstermektedir. İpekten dokunmuş, ya da halısı ile ünlü olan ülkelerden getirilmiş İran halısı, hint kilim, Çin halısı gibi özel ürünlerde fiyat farkı biraz daha fazla olmaktadır bu tür halıların ortalama metre karesi 9-10 tl den yıkanmaktadır.

Özel halılarınızı yıkatmaya karar verdiğinizde mutlaka tercih edeceğiniz firmaya bu halıları yıkayabilecek tecrübe sahip ustaların olup olmadığını sorun. Çünkü tecrübesiz ellerde halınız geri dönüşümsüz sorunlarla karşılaşabilir. Özellikle el dokuması ve yün halılarda renk karışımı olması halinde renkler eski haline getirile biliyor mu? Taahhüt ettiği gün ve zamanda halıyı teslim edebiliyor mu? Bunlar halı yıkatma da önemli hususlardır. Halı Yıkatmadan önce fiyatının yanı sıra müşteri memnuniyeti ve hijyen konusunda da araştırma yaparak halılarınızı yıkatın.

Halı Yıkama Fiyatları ve Ücretleri ;

Fiyatlar İl ve ilçeye, büyük küçük şehire ve kaliteye göre değişmektedir( İstanbul da halı yıkama fiyatları 8 TL iken, Tokat ta 5 tl yıkanıyor ).  Ortalama metre kare başına 5 Tl ile 7 Tl arası değişmektedir.  Aşağıda gördüğünüz diğer modellerde fiyatlar 1-2 tl arası farklılık göstermektedir. Fiyattan önce halı yıkama temizleme kalitesi ve zamana bakınız.

Halı Yıkama Metrekare Fiyatları
Halı Yıkama Fiyatları

Halı Yıkama Fiyat Listesi

MAKİNE HALISI: 25 TL
SAMUR HALISI: 25 TL
SHAGGY: 26 TL
AKRİLİK HALI:28 TL
ISPARTA: 30 TL
BÜNYAN HALISI: 20 TL
BAMBU HALISI: 25 TL
YAĞCI BEDİR HALISI: 15 TL
YÜN HALI: 15 TL
EL DOKUMA HALISI: 15/20 TL
ÇİN HALISI: 20 TL
NEPAL YÜN HALISI: 20 TL

Diğer Ürünler İçin Fiyat Listesi

BATTANİYE: 35 TL
ELYAF YORGAN: 40 TL
YÜN YORGAN: 40 TL
YATAK TEK KİŞİLİK: 50 TL
YATAK ÇİFT KİŞİLİK: 70 TL
KOLTUK TAKIMI: 120 TL

NOT: FİYATLAR İl İlçelere GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLMEKTEDİR.

Halı yıkama metrekare fiyatları İstanbul Ankara İzmir Bursa, Koltuk yıkama makinası fiyatları, Sandalye yıkama fiyatları hesaplama, Çekyat yıkama fiyatları 2023 2021, Koltuk yıkama fiyatları ümraniye, halı yıkama fiyatları kocaeli, halı yıkama fiyatları eskişehir, Ücretleri Metrekare Fiyatları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir