Halı Yıkama Süpürgesi

En İyi Halı Yıkama Süpürgesi

En İyi Halı Yıkama Süpürgesi, duvardan duvara halıların evlerde kullanılmaya başlanmasıyla birlikte elektrikli süpürge üreticileri halı yıkama firmalarının kullandıkları halı yıkama makinası ile aynı işlevi gören küçük elektrikli halı yıkama süpürgeleri üretmeye başladılar. Ev tipi halı yıkama süpürgeleri halka açık büyük binalar için yeterli temizlik gücüne sahip olmamakla birlikte evlerde halıların yüzeysel yıkanması için yeterince donanımlıdır.

Halı yıkama makinesi  süpürgelerinde standart olarak su ve şampuanı ısıtmak için bir ısıtıcı bulunmaktadır. Süpürgeden bulunan döner başlık halının üzerinde gezdirilirken püskürtücüler köpükleri halıya püskürtür. Süpürgenin fırçası halının tabanındaki kir parçalarını yüzeye çıkarırken süpürge bu çıkan kir parçalarını ve fazla suyu içine çeker. Çekilen pis su makinanın içerisindeki haznede birikir ve bu hazne doldukça boşaltılabilir özelliktedir. Günümüzdeki var olan halı yıkama makinaları halıları çok az nemli bırakmaktadır. Dayanıklı ve kaliteli halı yıkama modellerinde temizleme esnasında sıcak hava kullanılarak halının daha çabuk kuruması sağlanır.

Halı yıkama makinesi süpürgeleri genellikle halı silmeden kurtulmak için gerektiği zamanlarda kullanılacak bir üründür. Ama halıları rutin olarak halı yıkama süpürgeleri ile yıkasanız da senede bir defa halı yıkama firmalarına vermenizde yarar olacaktır.

En İyi Halı Yıkama Süpürgesi
En İyi Halı Yıkama Süpürgesi

Bu makalede halı yıkama  makinesi modelleri arasında en verimli ve kaliteli olanları araştırarak sizlere bir fikir vermek istedim. İnternet üzerinden bazı forum sitelerinden araştırdığıma göre aşağıdaki yazdığım modeller en fazla tavsiye edilen halı yıkama süpürgesi modelleri olmuş. Nemli kalmaması ve kurutması iyi olmalıdır.

En İyi Halı Yıkama Süpürgesi

  • Arçelik Aquapower 1600W
  • Karcher SE 5.100 Halı Yıkama Makinesi
  • Fakir Delıexe S9800 Enerji Tasarruflu Lnox Halı Yıkama Makinesi
  • Fantom Robotix CC-6300 Su Filtreli 1800W Halı Yıkama Süpürgesi
  • Thomas Twin T2 Aquafilter

En İyi Halı Yıkama Makinesi Hangisi ? 


Piyasayı araştırdığınızda görürsünüz ki bir çok halı yıkama makinesi süpürgeleri mevcuttur. Fakat bu halı yıkama süpürgelerinin hepsindeki temel özellik sizleri halı silme angaryasından kurtarmalarıdır. Bu nedenle halıları senede bir defa bol köpüklü ve su ile yıkayan halı yıkama firmalarına vermenizde fayda olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir