En İyi Halı Markası

En İyi Halı Markası

En İyi Halı Markası

Türkiye deki En İyi Halı Markası. Sitemiz de halı yıkama hakkında bir çok bilgiyi paylaşmaktayız. Bu günde internette derlediğimiz halı firmalarını paylaşıyoruz.

Halı kilim, yüzyıllardır rahat ve sıcak bir zemin ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan bir eşya olmuştur. Tarihte kullanılan en eski halılar, hayvan postları ve bitkilerle olmakla beraber zaman içinde halılar üzerine renk ve desen işlenmiştir. Çok eski halılara antika halı denilmektedir.

Çinli araştırmacılara göre tarihte ilk dokuma halı modelleri Orta Asya Türkleri tarafından yapılmıştır. Bugün Dünya’da Türk halısı veya Osmanlı halısı halen en çok  aranan halı türleri arasındadır. Avrupa da ünlü halı markaları Türk halısı modelleri satmaktadır.

Halı Tarihi, insanlık tarihi kadar eski olan halı konusunda bu sitede sizlere en iyi halı markaları ve çeşitli halı modelleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Aşağıdaki En iyi Halı firmaları paylaşmaktayız.

En İyi Halı Markası
En İyi Halı Markası

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Bahariye Halı

1980 yılında kurulan Bahariye Halı, en köklü halı firmalarından biridir.  Yıllarca İstanbul da Güneşlide üretim yaptı. Yakın zamanda  Çorluya taşındı.  Bahariye halı modelleri arasında klasik salon halısı, kesme yolluk gibi ürünlerin yanında cami halısı, ince halı, kilim, ofis halısı gibi ürünler de yer alır.

Bahariye halı çeşitleri, kendi halı mağazaları ve büyük e-ticaret sitelerinden satın alınabilir.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Atlas Nano Halı Özellikleri

Halınız, sıvı iticilik özelliği sayesinde kolay kolay leke tutmaz. Lekeye müdahale sonrası bir iz kalsa bile, güneş ışığı veya ortamın  aydınlatmasını kullanarak zaman içerisinde kendi kendini temizler, leke barındırmaz.
Leke olmasa da kendi kendini temizler! Bu özellik sayesinde halınızda görülen bir leke olmasa bile, kendi kendini sürekli temizleyerek yıllarca ilk günkü gibi kalır, sigara, duman, is, ayak kiri gibi yaşamımız içerisinde bulunan gözle görünmeyen kirleri barındırmaz. Bakteri, mayt ve mantarlardan kurtulmanıza yardımcı olur.
Halınızda bulunan doğal bir iletkenlik özelliği ile vücudunuzdaki statik elektriği alır, stresinizin azalmasına yardımcı olur.  Akrilik halılarda doğal olarak görülen hav bırakma (tozuma) Atlas Nano Halıda, diğer halılara göre daha az miktarda görülür.

Halının yapısındaki özelliklerden dolayı odanızın havasının temizlenmesine katkı sağlar. Toksik gazları, kötü kokuları ışık aldığı  sürece parçalayarak yok eder.  Nem veya suya maruz kaldığında diğer halılara oranla daha dayanıklıdır. Halınızın kendi kendini temizleme özelliği zararlı kimyasallar içermez, son derece sağlıklıdır.

En iyi halı markaları Atlas nano Halı
En iyi halı markaları Atlas nano Halı

Artemis Halı

Artemis halı, 2012 yılında kurulmuş yeni halı markaları arasındadır. Kalite ve fiyat açısından ortalama üzerinde halılar üreten Artemis halı modellerini firmanın satış noktalarından veya e-ticaret sitelerinden alabilirsiniz.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Ayyıldız Halı

Ayyıldız halı, geometrik desenli modern halı çeşitleri ile öne çıkan bir halı markasıdır. Markanın halı çeşitlerini büyük e-ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz.

Royal Halı

Royal halı, 2004 yılında kurulan ve en iyi halı markaları arasında yer alan tanınmış bir halı markasıdır.

Yaygın satış ağı bulunan royal halı yolluk, kilim, halı, paspas gibi halı ürünleri üretip satmaktadır. Royal halı modelleri klasik halı modelleri arayanlar için ilk tercihler arasında yer alır.

Kaşmir Halı

Kaşmir Halı 2005 yılında Gaziantep’te kurulan bir halı firmasıdır. Klasik ev halıları ve oval halı modelleri kaşmir halı modelleri arasında en beğenilen modeller arasında yer alır.

Kaşmir halı yolluk modelleri mağazalardan ve e-ticaret sitelerinden online olarak satın alınabilir.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

İkea

İkea, herkesin bildiği dünyaca ünlü ev dekorasyon ürünleri satıcısıdır. Bazı mobilya modelleri haricinde sattığı hiç bir ürünü kendisi üretmeyen ikea, modern halı modelleri için de farklı üreticilerle çalışmaktadır.  ikea halı modelleri, gerek kalite gerek tasarımları ile en iyi halı markaları arasında yer almasını sağlar.

İkea halı modelleri;

 • Büyük Boy Halılar
 • Küçük Boy Halılar
 • İkea Çocuk Halısı
 • Bebek odası halısı
 • Paspaslar

olarak sınıflandırılır.

İkea halı çeşitleri, hem ikea mağazalarında hem de ikea web sitesinden satın alınabilir. İkea halı fiyatları açısından geniş bir yelpazede ikea kilim modelleri, ikea yolluk, ikea hasır halı gibi gibi çok farklı modelde halıya sahiptir.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Merinos Halı

1970 yılında kurulan Merinos halı, Türkiye’nin en bilinen ve en iyi halı markaları arasında ilk sıralarda yer alır.

Günümüzde neredeyse her eve kadar giren merinos halılar, kalite ve güzellikleri ile halı arayanlar için ilk sıralarda akla gelir.

Ülke çapında geniş bayi ağı olması nedeniyle merinos halı modelleri ve fiyatları bayiden bayiye farklılık gösterebilir. Ayrıca merinos halı çeşitleri birçok e-ticaret pazaryeri sitesinde de bulunur.

Merinos yolluk ve merinos çocuk halı modelleri de bu markanın en çok beğenilen ürünleri arasındadır.

Not: Halı üzerinde biriken tozların hav iplikleri arasına ve tabana yerleşmesine engel olmak için elektrik süpürgesi ile belli aralıklarda süpürülerek bakımı yapılmalıdır.

Merinos halı fiyatları çok çeşitli olsa da ucuzdan pahalıya doğru her bütçeye uygun halı bulunabilir.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Saray Halı

1972 yılında kurulan Saray Halı, Türkiye’nin en iyi halı markaları arasında yer alır. Yüksek üretim kapasitesi ile yaklaşık 1000 bayi ile Türkiye içinde halı satışı yapmakta ve 50 ülkeye halı ihraç etmektedir.

Saray halı modelleri başta çocuk halısı ve salon halıları olmak üzere birçok çeşide ev sahipliği yapar. Saray halı fiyatları her bütçeye uygun olması sayesinde her evde saray halı ürünleri görülebilir.

Dinarsu Halı 

Dinarsu 1955 yılında İstanbul’da kurulan bir halı firmasıdır. Dinarsu, duvardan duvara halı modelleri, salon halısı ve yolluk modelleri üretimi yapmaktadır.

Duvardan duvara halı denildiğinde Türkiye’de ilk sırada akla gelen tüm halı markaları arasında Dinarsu vardır. Bu konuda en iyiler arasında yer aldığı halde dinarsu duvardan duvara halı fiyatları herkesin ulaşabileceği seviyelerdedir.

Dinarsu Halı ayrıca suni çim halı modelleri de üretmektedir.

Hem dinarsu mağazalarında hem de birçok alışveriş sitesinde bulabileceğiniz dinarsu halı modelleri;

 • Dinarsu Yolluk ve Paspas
 • Bahçe Sentetik Çim Halı
 • Salon Halısı
 • Duvardan Duvara Halı

Enza Home Halı

Enza Home, Yataş firmasının mobilya markası olan Enza’nın ev tekstil ürünleri satan markasıdır. Enza home halı modelleri, enza mobilya ürünleri ile uygun tarz ve konseptlerde üretildiğinden eğer evinizde bir enza mobilyası varsa gönül rahatlığıyla enza halı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Enza halı modelleri arasında patchwork halı, salon halısı ve kilim halı gibi modeller vardır.

Not: Halılar, soba, ısıtıcı ve benzeri ısı cihazlarından uzak tutulmalıdır.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Mudo Halı

Mudo markası da temelde ev mobilyası satan bir markadır. Ancak son dönemde İkea, Enza gibi ev ürünleri satan firmaların halı da satıyor olması çok alışılmış hale gelmiştir.

Mudo markası, Mudo Concept mağazalarında mobilya haricindeki ev ürünlerini satmaktadır. Mudo halı modelleri de diğer mudo ürünleri gibi farklı tarzlara uygun koleksiyonlardan oluşur. Bu da mudo markasının en iyi halı markaları arasında olmasına yeter.

Mudo’nun hem fiziksel mağazalarında hem de online mağazasında mudo halı, kilim ve yolluk modelleri satın alabilirsiniz.

Evidea

Evidea 2011’den bu yana ev ürünleri kategorisinde hizmet veren e-ticaret sitesidir. 2019 yılı itibariyle zincir mağazalar da açmaya başlayan evidea, 2021  yılı itibariyle İstanbul ve Tekirdağ’da olmak üzere 7 mağazaya sahiptir.

Kendisi halı üreticisi olmaması nedeniyle evidea halı modelleri arasında bu lisede bulunan birçok markanın halı modelleri de yer alır. Yani evidea internet sitesi veya mağazasından başka markaların halılarını satın alma şansınız da vardır.

Başlıca evidea halı modelleri;

 • evidea halı
 • evidea kilim
 • evidea yolluk
 • evidea mutfak halısı modelleri

olarak öne çıkar.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

İpek Halı

1972 yılında faaliyete başlayan İpek Halı, en iyi halı markaları arasında yer alır. Her eve uyum sağlayabilecek tasarımda olan ipek halı modelleri yüksek kaliteleri ile uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Kaliteli olduğu kadar bütçeleri zorlamayan ipek halı fiyatları ortalama seviyelerdedir.

Bilgi: Halı markaları ve fiyatları ürün kalitesi, pazarlama maliyetleri, satış sonrası hizmetler gibi birçok faktörü de içine aldığından halı fiyatları birbirinden farklı olabilir.

Kuga Halı

Kuga halı, ağırlıklı olarak e-ticaret sitelerinde satılan bir halı markasıdır. Kuga halı modelleri arasında ağırlıklı olarak post halı modelleri öne çıkmaktadır. Yuvarlak post halı, post kilim gibi ucuz post halı türleri arayanlar kuga halı tercih edebilirler.

Padişah Halı

Padişah Halı, Merinos halı markasını da bünyesinde bulunduran Erdemoğlu Holding‘in bir başka halı markasıdır. Türkiye genelinde 4000’e yakın satış noktası ile Türkiye’nin her noktasında padişah halı modelleri görebilmek mümkündür.

En iyi halı markaları arasında yer alan Padişah Halı modelleri içinde ev halısı, yatak odası halısı gibi halı çeşitleri bulunur.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Sanat Halı

1985 yılında kurulan Sanat Halı, Türkiye’nin en ünlü halı markaları arasında yer alır. Özellikle sanat inside halısanat abiye halı ve sanat delüks halı modelleri en çok tercih edilen halı modellerinin başında yer alır.

Sanat halı modelleri, Türkiye geneline yayılmış yaklaşık 700 satış noktasında görülerek satın alınabilir. Firmanın kendi internet satışı olmayıp e-ticaret sitelerinde satılan sanat halı modelleri için garanti vermemektedir.

Brillant Halı

Brillant markası halı olduğu kadar perde ürünleri ile de bilinen bir markadır. Güneşli İstanbul da fabrikası. Geniş bayi ağı ile ev hanımlarının en kolay ulaşabildiği en kaliteli halı markaları arasında yer alır.

Brillant halı modelleri, satış noktalarından incelenebileceği gibi Brillant Sanal Mağaza üzerinden de incelenebilir.

BİLGİ: Halı üzerine konan ağır cisimler uzun süre aynı bölgede bulundurulmamalıdır.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Confetti

Confetti halı, 1994 yılında banyo halısı üreterek halı sektörüne adım atmıştır. Günümüzde alışılmış halı modellerinden farklı olarak sektörel halı modelleri üretimi yapmaktadır.

Confetti halı;

 • cami halısı modelleri,
 • suni çim halı,
 • otel halısı
 • desenli çocuk halıları

gibi farklı sektörlere yönelik malı modelleri üretmektedir.

Angora Halı

Angora halı, bir çok halı markasına göre genç bir halı markası olduğu halde en iyi halı markaları arasında yer alır. 2001 yılında kurulan Angora halı, salon halısı ve yolluk modelleri ile öne çıkmaktadır.

Türkiye’nin bir çok noktasında satış mağazası bulunan angora halı modellerini bu mağazalardan satın alabilirsiniz.

Step Halı

En iyi halı markaları veya lüks halı markaları dendiğinde akla gelen markaların arasında Step halı da yer alır. Bu nedenle en pahalı halı markaları arasındadır.

Step modern halı modellerimodern halı markaları konseptini tam olarak karşılayan modellerdir.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya mağazalarında step halı fiyatları görülebilir.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Pierre Cardin Halı

Dünyaca ünlü Pierre Cardin markasının gücünü halı ile birleştiren Pierre Cardin halı, Türkiye’nin en iyi halı markaları arasında yer alır. Pierre cardin halı modelleri modern tasarım ve yüksek kalitede malzemeden üretilirler.

Geniş satış ağı ile bir çok evde pierre cardin salon halısı ve pierre cardin oval halı görmek mümkündür.

Bellona Halı

Bellona markası, çoğumuzun da bildiği gibi Türkiye’nin en iyi mobilya markaları arasında yer alır. Ancak günümüzde bir çok mobilya markası sadece mobilya değil ev tekstili yani perde, çarşaf ve halı gibi ürünler de üretmekte ve satmaktadır.

Bellona halı, bu akımın en iyi örneklerinde ilk sıralarda yer alır. Bellona halı modelleri geniş bellona satış ağı sayesinde kolay ulaşılabilir ve temin edilebilir.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Bella Maison

Bella maison markası AVM mağazaları ve online ev ürünleri satan bir markadır. Her türlü ev ürününü bulabileceğiniz bella maison, çok geniş kapsamlı olmasa da özellikle kilim modelleri ile dikkat çeken bir markadır.

Balla Maison’un 10’un üzerinde mağazası ve online sitesinden kilim modellerini inceleyip satın alabilirsiniz.

Koza Halı

1980’li yıllarda halı üretimine başlayan Koza Halı, ülkemizdeki köklü halı markaları arasında yer alır. Koza halı modelleri ve fiyatları, Türk halkının halı alışkanlıkları ve ekonomik yapısına uygun olarak tasarlanır.

Koza halı modelleri, başta salon halısı, çocuk halısı, paspas ve kilim olmak üzere çok farklı seçenekler içerir. Koza halı fiyatları bütçe dostu ve cebi yormayan seviyelerdedir. Ucuz halı almak için aşağıdaki bağlantıdan koza halı satın alabilirsiniz.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Payidar Halı

Her halı markası fiziksel mağazada satış yapmaz. Bazı markalar sadece e-ticaret için üretim yapar. Payidar halı da mağazası bulunmayan, büyük e-ticaret sitelerinde ürünleri satılan bir halı markası konumundadır.

Uygun fiyatlı payidar halı yolluk modellerini en bilinen online alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

Payidar halı modelleri yüksek kalitede olmasa bile herkesin çok kolay ulaşıp satın alabileceği bir marka olması nedeniyle en iyi halı markaları arasında yer alıyor.

Halıca Halı

Halıca halı, ev halıları ile birlikte çeşitli farklı alanlarda da halı üreten bir firmadır. Halıca halı modelleri arasında el dokuma halı çeşitleri, deri halı modelleri, özel tasarım halı modelleri, duvardan duvara halı modelleri ve cami halısı modelleri de yer alır.

Madame Coco Halıları

Madame Coco halı üreten bir marka değil ancak ev ürünleri konusunda neredeyse herkesin bildiği bir marka. Birçok kaliteli ev ürünü yanında aynı kalitede vintage halı modelleri, post halı modelleri, modern halı modelleri, etnik desenli halı ve kadife halı ürünlerini de bulmak mümkün.

Madame coco halı ürünlerini markanın kendi e-ticaret sayfasından, fiziksel mağazalarından veya büyük e-ticaret sitelerinden almak mümkündür.

En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

Else Halı

Else halı, 3d baskı teknolojisi kullanarak, antibakteriyel halı, Anti Alerjik 3d halı modelleri ve 3d kilim üreten bir halı markasıdır.

Üç boyutlu halı modelleri, sonsuz model seçeneği ve isteğe özel üretim alternatifi nedeniyle dokuma halılara göre daha pratiktir. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilir.

Hepsi Home

Hepsi home markası hepsiburada e-ticaret sitesinin ev dekorasyon ürünleri üzerine oluşturduğu bir markadır. Hepsiburada halı çeşitleri arasında post halı modelleri, shaggy halı modelleri, tavşan tüyü halı gibi halılar da bulunmaktadır.

Halı fiyatları açısından orta seviyede olan hepsi home markası, kendine has modelleri ile güzel bir alternatiftir.

Vivense

Vivense, ev dekorasyon ve mobilya ürünleri satan bir e-ticaret sitesidir. Sitede bu listede yer alan birçok halı markasının ürünleri satıldığı gibi vivense collection adında kendi markasıyla da halı satışı yapılmaktadır.

Vivense halılar;

 • vivense el dokuma halı
 • vivense kilim
 • vivense bebek halısı
 • vivense çocuk halısı
 • vivense jüt halı
 • vivense yuvarlak halı
 • vivense patchwork halı

gibi farkı çeşitlerdedir.

Sizce En İyi Halı Markası – En İyi Halı Markaları

En İyi Halı Markaları ve markası. Toplumuzda halının yeri çok önemlidir. Günümüzün en popüler zemin kaplama malzemelerinden biri olan halının çok çeşitli özellikleri olan bir ürün olması nedeniyle tüketicilerin seçim aşamasında dikkat etmesi gereken bir takım konular vardır.

Bu konuları bilmek ve bu bilgileri seçim esnasında kullanmak, çok daha doğru tercihlerde bulunmanıza yardımcı olacaktır. Ülke olarak halı üretiminde ileri seviyedeyiz; bir mecra, ekonomi kaynağıdır. Maliyet açısından en değerli halılar el ile dokunan halılardır.

İyi bir halının özellikleri; işlenen işçilik, kullanılan iplik, temizlenebilirlik, kalınlık ve rengiyle değerlendirilir. Desen şekilleri, desenlerin sıklığı ve figürler iyi bir işçiliğe işaret eder. Kullanılan iplik halının gerçek yüzünü ön plana çıkartır. Halılarda kullanılan başlıca iplik türleri; Elyaf – iplik: Elyaf – iplik halının temel malzemesidir, Polyamid (Naylon), Polipropilen (PP), Polyester,  Akrilik ve Yün dür.

En İyi Halı Markaları

Ülkemizdeki en çok tercih edilen halılar markaları nelerdir?

Kaşmir Halı, Merinos Halı, Royal Halı, Padişah Halı, İstikbal, Bellona, Saray Halı, Dinarsu Halı, Sanat Halı, Pierre Cardin Halı gibi halı markaları ülkemizde en çok tercih edilen halı üreticileridir. Halı denince akıllara kadınlar geliyor ve halı seçiminde çok dikkat ediyorlar.

Kadınların halı seçiminde başlıca aradıkları özellikler ise halının kolay temizlenmesi, leke tutmaması ve anti bakteriyel olmasıdır. Birçok firma artık bu kriterleri yerine getirmektedir. Ancak halılar ne kadar kaliteli olsa ve leke tutmasa da halıların bu özelliklerini koruması için haftada en az iki defa fırçalı elektrik süpürgesi ile süpürülmesi gereklidir.

Halı alınırken seçimde dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir?

Halı alınırken seçimde dikkat edilmesi gereken iki faktör vardır. Bunlar; Maliyet ve kullanım yeridir.

Halı Fiyatları ; metre kare, kalite, kalınlık, desen, renk ve temizlenebilme kolaylığına göre değişmektedir.

Anti bakteriyel halılar bebek ve aile içerisinde nefes darlığı (astım) olan ailelerin bir numaralı tercihidir. Tabi ki bu halılar şuanda fiyat listelerinin zirvesinde yer almaktadır.

Ülkemizde şuan da yazdığımız kriterler düşünüldüğünde en çok tercih edilen firma Kaşmir Halı dır.

En İyi Halı Markaları

Sizce Hangi halı markası daha iyi ?

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir