Cami Halısı Yıkama

Cami Halısı Yıkama

Cami Halısı Yıkama Yıkatma Yıkayan Firmalar Fiyatları ? Camilerdeki halıların temizliği, sadece üzerinde olabilecek kir ve lekelerin temizlenmesi açısından değil, belki de bundan daha çok halıların hijyenik olması ve bakteri barındırmaması açısından da çok önemlidir. Camide bulunulan sürede ve özellikle namaz kılınırken halılar ile temas kaçınılmazdır.

Bu yüzden de yılda en az bir kere antibakteriyel ve antialerjik, ilaçlı şampuanlarla cami halılarının yıkanması gerekmektedir. Ne kadar temiz görünürse görünsün cami halıları, içinde bakteri ve mikrop barındırırlar. Aslında müslümanların evi kabul edilen camilerin, en az yaşadığımız ev kadar temiz olması gerekir. Dinimiz temizliği emreder ve camilerin temizlik için örnek olması gerekir. Temizliğin imandan geldiği unutulmamalıdır.

Bugün sayıca çoğalan bu kadar caminin halı temizliği ciddi anlamda bir sektör oluşturmuş durumdadır. Camilerde halı temizliği yapan çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalar genelde halı yıkama faaliyetlerine gece yatsı namazı bitiminde başlarlar ve sabah namazına kadar tamamlamaya çalışırlar.

Cami Halı Yıkama Neden Farklıdır ?

Cami halılarının yıkanma işleminde, en iyi şampuanların kullanılması, en sağlıklı şekilde ve uzman bir ekiple yıkama işleminin yapılması gerekmektedir. Bu işi yapan her firma da bu iddiada bulunmaktadır. Halıların bilinçsiz ve uzman olmayan kişiler tarafından yıkanması halinde bu durum, hem insan sağlığını tehdit eder hem de halıların ömrü açısından istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Temizlik sonrası halı yüzeyi çok parlak bir görüntü alabilir ama aslında kir ve lekeler hala duruyor olabilir.

Halıların temizlenmesi işinde, gerekli olan makinelerin kullanılması ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasallar kullanılması gerekmektedir. Yıkanacak cami halılarının metrekare büyüklüğüne göre halı yıkama ve fırçalama makinesi ayarlanması gerekir. Ayrıca halıda kalan suyu çekme işlemini yapan makinelerin mutlaka kullanılması gerekir. Cami halılarının yıkanmasında en önemli nokta, kullanılan suyun mutlaka geri alınması ve halının kurutulması aşamalarıdır. Aksi halde halıda kalan su ve nem sonradan mutlaka koku yapacaktır. Genelde cami halıları bir kerede tamamen temizlenirken, bazı camilerin büyüklüklerine göre bu çalışmalar bölüm bölüm olarak da yapılabilir.

Cami Halısı Yıkama
Cami Halısı Yıkama

Cami halılarını ücretsiz yıkayan firma var mı?

Cami halılarının yıkanma işlemleri cemaatten toplanan paralarla ya da belediyelerin katkısı ile yapılmaktadır. Ancak belediyelerin bedava yıkattıkları cami halıları sonradan sıkıntı yaratmaktadır. Çoğu zaman düşük özellikli kullanılan şampuanlar, halıyı temizlemediği gibi halıya zarar da vermektedir. Ayrıca halıya derinlemesine bir temizlik yapılmadığı için ve temizleme daha çok yüzeysel yapıldığı için, halı üzerindeki kir ve lekeler dibe itilmiş olmakta, bu da zamanla halının dokularına zarar vermekte ve halıyı çürütmektedir. Bir de yeterince kuvvetli çekilmeyen su ve şampuan kalıntıları halıda zamanla koku yapmaktadır.

Cami halılarının tam otomatik halı yıkama makineleri ile yıkanması, bitkisel bazlı şampuanlar kullanılması ve uzman bir ekip tarafından ve güçlü makinelerle yıkama işlemlerinin yapılması ise maliyet getirmektedir. Bu özellikte bir halı yıkama işlemi zor ve pahalı bir iştir. Ayrıca halı yıkama işleminin uzun sürüyor olması da maliyeti yükseltmektedir.

Genelde halı yıkama işini cami dernekleri üstlenmektedir. Dernekler de cami halısı yıkama işini bilen ve çok fazla mali yük getirmeyen firmaları tercih etmektedir. Bu nedenle cami halılarını ücretsiz yıkayan firma yoktur, olsa bile sonuç kötü olur.

Cami Halı Yıkama Fiyatları Ne Kadar ?

Normal ev halılarına göre daha ucuzdur. Örnek tüm cami halılarını 250 TL yerinde yıkama yapan firmalar vardır.

Firmanız varsa yorum yapın buraya ekleyelim.

İstanbul Cami Halısı Yıkama Firmaları

Mescit ve Cami Halısı Yıkama Yıkama Fabrikası

4.levent Çeliktepe Mh. Dutluk Sk. No:22 Kat:5 Kağıthane İstanbul
Tel: 0(212) 268 25 00
GSM: 0(533) 361 20 13
Web : http://www.camihalisiyikama.net/

Mistem Temizlik Koltuk Yıkama ve Halı Yıkama

0212 324 1647
0532 721 8614
Şişli / İstanbul / Türkiye
WEb : http://www.camihaliyikama.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir