Cam Silme ve Temizleme

Cam Silme ve Temizleme

Cam silme işi bir çok kişi için hem yoran hem de zaman alan bir iştir. Çoğu kişi de hiç istemeden yapar bu işi. Bir yandan camdaki parmak lekelerini yok etmenin güçlüğü, bir yandan camın erişilemeyen uzak köşeleri, bir yandan da özellikle yüksek binalarda yaşanan yükseklik korkusu. Neresinden bakarsanız bakın kolay değildir cam silmek.

Ama madem ki bu işi yapılacak, o zaman bu işi kolaylaştıracak birkaç püf noktasından bahsetmek yararlı olabilir.

Eğer standart bir çerçeve söz konusuysa, bu camların temizliği nispeten kolaydır. Piyasadaki temizlik maddelerinin içinde genelde kimyasal maddeler bulunur. Bu tür temizlik maddelerinden hoşlanmayanlar, üç litre kadar suya iki tatlı kaşığı sirke katabilir ve camları bu suda ıslatılan eski bir penye ile silebilirler. Camlar gıcır gıcır olacaktır.

Tavan pencereleri veya çatı katı pencereleri, salona daha fazla ışık verdiği için güzeldir. Ancak bu pencereler genelde eğimli olduklarından, üzerlerinde daha fazla kir ve toz tutarlar. İşin doğrusu bu penceleri bir temizlik şirketine yıkatmaktır. Üstelik normal camlara göre bu camlar daha sık temizlenmelidir.

Sürgülü ve katlanabilir camlar, bugün özellikle teraslarda ve balkonlarda sıklıkla kullanılıyor. Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bu camlar çok güzel ama temizlikleri de bir o kadar sorundur. Yukarıda sözü geçen sirkeli su en güzel çözümdür. Ama galiba penye yerine irice bir sünger kullanmak daha pratik olur.

Duşa kabinler eğer camlı ise estetik olarak çok hoştur. Bugün dekoratif oldukları için duşa kabinlerde plastik yerine cam malzeme kullanılmaktadır. Ama şehir suyundaki yüksek kireç oranı camlarda sürekli leke bırakmaktadır. İşin en pratik çözümü, her banyo sonrası camı yumuşak bir bezle kurulamaktır. Banyolar küçük alanlar olduğu için kimyasal temizlik maddeleri kullanmak da doğru değildir.

Cam Silme ve Temizleme

Cam sehpalar ve masalara gelince. Üzerine konulacak her nemli tabak, fincan veya bardak, kuruduğunda hemen yuvarlak bir lekeye dönüşür. İşin aslı kurumayı beklemeden nemli bölgeyi hemen kurulamaktır.

Bunun dışında bütün cam yüzeylerde deterjan kullanılacaksa mutlaka sıvı deterjan kullanılmalıdır. Katı partiküller camların çizilmesine neden olur. Cam temizliğinde en uygun karışım, iki bardak su, üç yemek kaşığı sirke ve yarım çay kaşığı sıvı deterjanı karıştırmaktır. Ayrıca camları silmek için hazırlanan bu suya bir miktar tuz atılırsa, camlar daha hızlı kurur ve daha pırıl pırıl olur.

Çok sıcak ve güneşli havalarda cam silmek pek uygun değildir. Bu koşullarda cam birden kurur ve üzerinde leke kalabilir. Cam temizleme suyuna sirke konulmuşsa, ikinci silişte sadece su ile camın üzerinden geçilmelidir. Bu şekilde sirke kokusu camda kalmaz. İstenirse cam temizleme suyuna çok az yumuşatıcı konabilir. Bu şekilde bir yandan camlar kolayca temizlenir, bir yandan da camların toz tutması önlenmiş olur.

Ayna yüzeylerini temizlemek de camları temizlemekten faklı değildir. Ama aynaların temizliği için mikrofiber bez kullanmak en doğrusudur. Hem çabuk nemi alması hem de tüy bırakmaması açısından bu tür bezler uygundur. Bir de yumuşak ve temiz bir penyeye bir miktar alkol sürerek de aynalar temizlenebilir.

İstanbul da Cam Silme ve Temizleme İşleri Yapan Bir Kaç Firma Aşağıdadır.

Bağcı Grup Temizlik

Telefon    : 0 212 213 28 24 – 0 212 216 95 92 – 0 216 316 72 75
Faks         : 0212 356 19 54
E-mail     : [email protected]
Web        : http://bagcigrup.com/
İstanbul’un Tüm Semtlerine Temizlik Hizmeti Veriyoruz.

Vip Temizlik

Adres : Dervişali Mahallesi Neşter Sokak No:6/2 Fatih / İstanbul
Şube : Karayolları Mahallesi Abdi İpekci Caddesi 1600 Sokak No8 K 1 Daire2 Küçükköy G.O.P /İstanbul
Telefon : 0 536 915 43 25 – 0 (212) 650 12 84
Email : [email protected]
Fax : 0 (212) 650 1284

Cam Temizliği İstanbul

Web    : http://www.camtemizligiistanbul.com/
Tel      : 0 212 268 25 00
Gsm   : 0 533 361 20 13
Adres : 4. Levent Çeliktepe Mah. Dutluk Sk. No: 22 Kat: 5 – 4. Levent İstanbul
0 212 268 25 00 No’lu Telefondan 7 / 24 Cam Temizliği Bilgisi Alabilirsiniz.

Sem Staff Temizlik Hizmetleri

Adres : Abdurrahman Gazi mah. Sevenler cad. Egeboyu sitesi Anemon B Blok d:23 No:1 Sancaktepe / İstanbul
Telefon : +90 (216) 939 87 42
Mail : [email protected]
Web : http://www.semstaff.com/

Cam Silme İstanbul Cam Temizliği
Cam Silme

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir